جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ - 2019 July 19
کد خبر: ۵۹۹۰
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۹:۰۵
معاون تبلیغ حوزه ها علمیه لرستان:
به گزارش یاران، حجت الاسلام محمد ولی پور، معاون تبلیغ و تهذیب حوزه های علمیه لرستان در گفت و گو با رسا با اشاره به 30مرداد، روز جهانی مسجد، بیان داشت: مسجد پایگاه وحدت مسلمانان است.
 
وی با بیان این که پیامبر گرامی اسلام (ص) پایه‌گذار نخستین مسجد است، افزود: رسول خدا (ص) پایه های اساسی حکومت اسلامی را در مسجد، بنیان نهاد.
 
معاون تبلیغ و تهذیب حوزه های علمیه لرستان با اشاره به این که پیامبر(ص) بسیاری از امور را در مسجد انجام می داد، عنوان داشت: مسجد محل رسیدگی به امور گوناگون جامعه است.
 
حجت الاسلام ولی پور با یادآوری به این که مسجد در طول تاریخ اسلام از ویژگی برجسته ای برخوردار بود، افزود: فعالیت های فرهنگی، عبادی، سیاسی و اقتصادی در مساجد صورت می گرفت.
 
وی با بیان این که پیروزی انقلاب اسلامی ایران زمینه بهره گیری معنوی از مساجد را فراهم کرد،  بیان داشت: مسجد کانون دین و سیاست است.
 
حجت الاسلام ولی پور در ادامه تصریح کرد: مسجدالنبی، مرکز سیاست اسلامی و ثقل قدرت اسلامی بوده است.
 
معاون تبلیغ و تهذیب حوزه های علمیه لرستان با اشاره به سخنان امام خمینی( ره) در مورد نقش سیاسی مسجد، یادآور شد: اسلام از زمان پیغمبر حکومت تشکیل داده است، قوای نظامی و انتظامی داشته و در سیاست ها دخالت می کرده است.
 
مسجد محل اطلاع رسانی است
 
حجت الاسلام ولی پور بیان این که مسجد محل اطلاع رسانی است، عنوان داشت: ما باید از این مکان مقدس با جذب اقشار گوناگون جامعه به ویژه جوانان، آنان را از مسائل مهم روز آگاه سازیم و جلوی اقدامات دشمنان را بگیریم.
 
وی در ادامه استقبال بی نظیراقشار جامعه به ویژه جوانان در مسجد را فرصت مناسبی برای تقویت و ترویج سبک زندگی اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: مسجد بستر مناسبی برای تبیین سبک زندگی اسلامی است.
 
معاون تبلیغ و تهذیب حوزه های علمیه لرستان افزود: کاهش جمعیت در جامعه امروز از معضلاتی است که نیازمند برنامه ریزی فرهنگی است، در این راستا امام جماعت مساجد نقش مؤثری می توانند داشته باشند.
برچسب ها: سبک زندگی ، مسجد ، یاران
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: