يکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 26
کد خبر: ۵۹۹۳
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۳ - ۲۳:۳۵
استاد حوزه علمیه آمل:
به گزارش یاران، حجت الاسلام مهدی تقی زاده، استاد حوزه علمیه آمل، امروز در سلسله نشست های اخلاق در خانواده از منظر آیات و روایات که در بخش دابودشت برگزار می شود، افزود: با حضور در محضر زیبایی های خالق هستی می توانیم سبک زندگی خود را در مقابل این زیبایی های خلقتی بزرگ و عزیز از مبانی و مشرب فکری قرآن، احادیث و روایات قرار دهیم.
 
 
 
وی با بیان این که خانه ای آباد و زیبا خواهد شد که در آن انس با قرآن و مبانی قرآنی باشد، بیان داشت:باید تلاش کنیم تا اخلاق، رفتار و کردار ما در زندگی براساس تعالیم والای قرآنی باشد که سبب عزت انسان خواهد شد.
 
 
 
امام جمعه دابو و دشت سر با تاکید بر این که هر شخصی می تواند زمینه ساز سعادت و عزت خود و جامعه اش باشد، تصریح کرد: انسانی که در مسیر اخلاق مداری برگرفته از آیات نورانی وحی باشد می تواند فردی عزت آفرین باشد.
 
 
 
 حجت الاسلام تقی زاده با تاکید بر این که تشکیل بنیاد مستحکم خانه و خانواده نیازی مبرم و ضروری است، ادامه داد: دو جوان در ابتدا باید انتخاب شایسته و بایسته ای داشته باشند و این را بارها بزرگان ما و آموزه های دینی بیان کردند که در انتخاب  همسر دقت کنیم.
 
 
 
استاد حوزه علمیه آمل، تصریح کرد: در همین صحنه جهانی کربلا اگر بخواهیم دو انتخاب را مثال بزنیم یکی حبیب بن مظاهر و دیگری حربن یزید ریاحی که آن انتخاب به تعبیر عرب ها بسرعة بلافاصله پس از شنیدن حضور در مسیر قرار گرفته و محل حضورش در صحن و سرای حرم امام حسین(ع) است و عزتی که سبب شده ورود به حرم با صفای حسینی با سلام حبیبب ابن مظاهر شروع می شود و خروجش هم با سلام او است.
 
 
وی، افزود: بسیاری از چیزها در سر سفره عقدمان حضور دارد که هریک از آنها می تواند موجب اخلاق در خانواده و استحکام در بنیاد عظیم خانواده شود و اگر مسیرمان را از آن وسیله هایی که خودمان بر سر سفره عقدمان می گذاریم بگیریم خیلی خوب بوده که یکی از این نشانه ها قرآن است.
 
 
 
 حجت الاسلام تقی زاده با تاکید بر این که انسانی که در زیرسایه قرآن و تعالیم والای قرآنی باشد به عزت و سربلندی دست پیدا می کند، گفت: تمام قرآن نور است که باید تلاش کنیم تا برنامه های زندگی خود را در مسیر تعالیم گرانقدر قرآنی قرار دهیم.
 
 
 
امام جمعه دابو و دشت سر با بیان این که هر کسی تحت ولایت ولی خودش بود هم در زندگی فردی و خانه و خانواده خودش سبب عزت خواهد شد و هم در جامعه عزت آفرین می شود، بیان داشت: هر کسی از ولایت فاصله بگیرد سبب سرافکندگی خود و اجتماع خواهد شد.
 
 
 
وی با اشاره به این که جوانان اگر عزت، سربلندی و پیشرفت و تعالی می خواهند در زندگی داشته باشند باید از قرآن یاد گرفته و بحث ولایت پذیری را داشته باشیم، تصریح کرد: این ولایت پذیری پس از مقوله ولایت اهل بیت (ع) بر شیعیانش به خانه و خانواده می رسد که این همسر باید تحت اشراف شوهرش باشد و اگر از ابتدای زندگی مشخص شود آن زندگی زیبا خواهد شد.
 
 
استاد حوزه علمیه آمل با تاکید بر این که زن و شوهر باید آینه زندگی یکدیگر باشند، گفت: آینه تمام آنچه در آن نمایان است از زشتی و زیبایی، چرکی و صداقت و دیگر امور را بیان می کند.
 
 
 
حجت الاسلام تقی زاده با بیان این که انسان باید در تمام ابعاد زندگی توکل بر خداوند منان داشته باشد، تصریح کرد: نباید به این صورت باشد که اگر فقری به وجود آمد از تمام اعتقادات و باورهایمان فاصله بگیریم و اگر زمانی که زندگی بر وفق مرادمان است بتوانیم به اعتقادات و باورهایمان نزدیک شویم که این مسیر ، مسیر سبک زندگی دینی نخواهد بود.
 
 
امام جمعه دابو و دشت سر، افزود: بهره گیری از سیره اهل بیت(ع)  بهترین الگوی تحقق سبک زندگی اسلامی است که باید در تلاش باشیم تا سیره نورانی و برنامه های گرانقدر این بزرگواران را در برنامه های زندگی خود اجرایی کنیم که سبب سعادت دنیوی و اخروی انسان می شود
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: