يکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 26
کد خبر: ۵۹۹۴
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۳ - ۲۳:۳۶
مدیر حوزه علمیه گلستان:
به گزارش یاران، حجت الاسلام مصطفی ملکی، مدیر استانی حوزه علمیه گلستان امروز با اشاره به فلسفه نامگذاری هفته دولت در کشورهای مختلف گفت: بسیاری از کشورها به دنبال در نظر گرفتن یک مناسبت برای هفته دولت هستند اما در کشور اسلامی ما سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر، دو تن از سران کشور، فلسفه شکل‌گیری هفته دولت قرار گرفته است و این نشان از این دارد که در کشور ما شهادت را ارج می‌نهند.
 
عضو شورای حوزه علمیه گلستان در ادامه با اشاره به فضایل اخلاقی شهید رجایی افزود: ادبیات شهید رجایی ادبیات اسلامی بود، وی هیچ گاه از زندگی ساده خود عدول نکرد.
 
مدیر حوزه علمیه گلستان در ادامه با بیان این که اگر به دنبال اسلامی‌ شدن هستیم باید ابتدا از خود شروع کنیم، ادامه داد: کسی که با هر قلم و دستورش میلیاردها تومان از بیت المال اتلاف می‌شود و ادعای ساده زیستی نیز می‌کند هیچ خیری از زندگی و آخرت نمی‌برد.
 
حجت الاسلام مصطفی ملکی اظهار داشت: باید همانطور که به اموال شخصی خود اهمیت می‌دهیم در حفظ و نگهداری اموال ادارات و بیت المال بسیار حساس‌تر باشیم.
 
وی با اشاره به سخن امیرالمؤمنان(ع) که می‌فرماید: «عدالت در سخن راحت ترین کار و در مقام اجرا سخت ترین کار است» افزود: رعایت نکردن حق مردم و توجه به افراد خاص در امورات اداری و امتیازات، باعث دلسردی مردم از دولت اسلامی می‌شود و این موضوع با ارزشی بودن دولت جامعه اسلامی منافات دارد.
 
مدیر حوزه علمیه گلستان تصریح کرد: هدف اصلی تشکیل حکومت اسلامی به فرموده امام خمینی(ره) تنها اسلام است و اگر به دنبال جامعه و حکومت اسلامی هستیم آنقدر زیبایی در اسلام وجود دارد که هم دنیا شیفته این دین بزرگ الهی می‌شوند و مدیران دستگاه‌های اجرایی با رفتار خود می‌توانند این زیبایی ها را به جهان نشان دهند.
 
حجت الاسلام ملکی اظهار امیدواری کرد: انشاالله این دولت که نام خوبی را با عنوان اعتدال برای خود برگزیده است بتواند کاستی‌های گذشته را جبران کند و سبک زندگی اسلامی را در جامعه رواج دهد.
 
وی در ادامه افزود: اگر سبک زندگی مردم اسلامی باشد در ازدواج، اشتغال، امورات فرهنگی و اجتماعی و غیره مشکلاتمان برطرف می‌شود.
 
عضو شورای حوزه علمیه گلستان با بیان این که آسیب‌هایی که جامعه ما می‌بیند مربوط به آن قسمتی است که از دستورات اسلام فاصله می‌گیریم، گفت: متأسفانه افراد زیادی در دنیا هستند که اسلام را به نوعی دیگر جلوه می‌دهند و خیلی ها فریب آن‌ها را می‌خورند،اما اگر دستورات اسلام به معنای واقعی اجرا شود بهترین تاثیر را در جهان خواهد داشت.
 
حجت الاسلام مصطفی ملکی گفت: زمانی که حضرت حجت(عج) ظهور کنند و تشکیل حکومت دهند، خصوصیات و رفتار حکومت ایشان آنقدر تاثیرگذار است که همه جهان مجذوب و شیفته دین خدا می‌شوند.

 
وی در پایان ضمن تشکر از دولت اعتدال به جهت خدمات ارائه شده ابراز داشت: خواست ما از دولت جمهوری اسلامی در جهات مختلف این است که احکام اسلامی را اصل قرار دهد و در این راه حوزه های علمیه با وجود پتانسیل مناسب، آماده تعامل و همکاری بیشتر با دولتمردان هستند
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: