شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - 2019 October 19
کد خبر: ۷۸۹۱
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۹
معرفی گزینه ای در کنار روحانی به مصلحت نیست
یاران نیوز: اگرچه اصلاح طلبان در سردرگمی معرفی و یا عدم معرفی کاندیدایی دیگر در کنار «حسن روحانی» به عنوان آلترناتیو او هستند و هنوز به نتیجه لازم در این خصوص نرسیده اند؛ اما اصولگرایان در حال سبک و سنگین کردن چهره های مختلف هستند. گفته می شود «الیاس نادران»، «سید محمود علوی» و «عزت الله ضرغامی» از سوی برخی گروه های اصولگرا به عنوان کاندیدا معرفی شده اند و موتلفه بنا دارد «مصطفی میرسلیم» را به عنوان گزینه خود معرفی کند.
به گزارش یاران نیوز، در روزهایی که جناح رقیب در حال جفت و جور کردن حریف انتخاباتی برای نامزد قطعی اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری آینده است، تشکیک ورود با تک کاندیدا، کار را تا حدی برای اصلاح طلبان سخت کرده است. کسانی که پیشنهاد یک گزینه دیگر غیر از حسن روحانی را به مصلحت می دانند و حتی افرادی را هم به همین منظور معرفی کرده اند و گروهی که به شدت با آن مخالفت داشته و عنوان می کنند که این مساله تنها یک شیطنت رسانه ای است، این جریان را در 5 ماه باقیمانده تا انتخابات در حالت سردرگمی قرار داده است.

«حمایت از روحانی» این روزها بیش از گذشته از سوی اصلاح طلبان به گوش می رسد اما، وقتی در کنار نظریه معرفی کاندیدایی در کنار او قرار می گیرد، خیلی ها را به اعتراض وا می دارد. اعتراضاتی که اینبار از سوی یکی دیگر از چهره های سیاسی اصلاح طلب مطرح می شود و او چنین نظریه ای را با هیچ تحلیلی سازگار نمی داند.

معرفی گزینه ای در کنار روحانی به مصلحت نیست

یک فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اینکه خود تاکنون پیشنهادی جدی در خصوص معرفی کاندیدایی در کنار حسن روحانی برای انتخابات سال آینده را از سوی چهره های شاخص اصلاح طلب نشنیده است، گفت: به شدت با این نظریه مخالف هستم. احمد شیرزاد در گفت و گو با خبرنگار «تابناک» با بیان اینکه اگر جریان اصلاح طلبی با فرض احتمال وقوع اتفاقاتی در انتخابات سال 96، اقدام به معرفی کاندیدای آلترناتیو کند آن را به مصلحت نمی دانم، اظهار داشت: چرا وقتی از تایید صلاحیت روحانی در انتخابات پیش رو اطمینان داریم باید دست به چنین اقدامی بزنیم.

چرا باید شرایط ذهنی برای برخوردهای سلیقه ای را فراهیم کنیم

شیرزاد با دفاع از اقدامات رییس دولت یازدهم گفت: حسن روحانی با سابقه ممتد سیاسی، بدون هیچ مشکلی در دوره قبل مورد تایید نهاد نظارتی انتخابات قرار گرفت بنابراین به صلاح نیست که با ورود به بحث هایی اینچنینی، برخی اقدامات را به یک نرم سیاسی تبدیل کنم. او با اشاره به اینکه نمی توانیم وقوع هیچ لغزشی از سوی حسن روحانی را در طول مدت کشورداری او بپذیریم، چون او هیچ پرونده تخلفی در این دوره از خود برجای نگذاشته است، عنوان داشت: چه دلیلی دارد که با اقدامات حامیان حسن روحانی شرایط ذهنی را برای برخوردهای سلیقه ای با او فراهم کنیم. او تاکید کرد: اگر چنین اتفاقی رخ دهد دیگر رغبتی از سوی جامعه برای حضور در انتخابات باقی نخواهد ماند.

حضور کاندیدایی در کنار روحانی با هر تحلیلی منتفی است

احمد شیرزاد در ادامه با تاکید بر اینکه معرفی کاندیدایی در کنار حسن روحانی با هر تحلیلی منتفی است، اظهار داشت: بیشتر معتقدم طرح چنین مباحثی در فرصت باقیمانده تا انتخابات، شیطنت برخی رسانه ها باشد که تعدادی از اصلاح طلبان نیز با آن همراهی می کنند. در حالیکه عقل حکومت داری ایجاب می کند که چنین اتفاقی روی ندهد و اصلاح طلبان حامی روحانی در چنین مسیری حرکت نکنند.

ترقی: دهه اول دی ماه، میرسلیم به عنوان کاندیدای حزب موتلفه معرفی می‌شود

در بین احزاب اصولگرا، موتلفه اولین حزبی است که به گزینه نهایی انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم رسیده است. این حزب از بین کسانی که نامشان تاکنون در محافل خبری مطرح می شد، مصطفی میرسلیم را به عنوان کاندیدای پیشنهادی خود به ائتلاف اصوگرایان معرفی خواهد کرد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه از به پایان رسیدن تصمیمات این حزب در خصوص گزینه پیشنهادی انتخابات سال آینده خبر داد. حمیدرضا ترقی در گفت وگو با «تابناک»، با بیان اینکه این بحث ها تنها در داخل حزب انجام شده و هنوز به اطلاع ائتلاف اصولگرایان نرسیده است، گفت: در داخل حزب موتلفه به تصمیم نهایی در خصوص کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم رسیده ایم. او با تاکید براینکه تنها نیازمند این هستیم که مشورت هایی با ائتلاف اصولگرایان انجام شود، زمان ارائه پیشنهاد این حزب را اوایل دیماه اعلام کرد.

میرسلیم هنوز نظر خود را به ما اعلام نکرده است

ترقی در خصوص انتخاب گزینه نهایی این حزب از میان افرادی همچون اسدالله بادامچیان، حسن غفوری فرد و مصطفی میرسلیم که چند هفته ای از رسانه ای شدن نام آنان می گذرد، گفت: من این خبر را در مورد آقای میرسلیم تایید می کنم اما، هنوز شخص ایشان تاملاتی دارند که فکر می کنم تا هفته آینده نظر نهایی خود را به ما اعلام کنند. او تاکید کرد: هر زمانی که میرسلیم نظر موافق خود را در مورد این تصمیم اعضای حزب اعلام کنند، نام ایشان به عنوان گزینه موتلفه نهایی خواهد شد.

بنا بر معرفی یک کاندیدا است

ترقی در ادامه در خصوص معرفی یک کاندیدا در انتخابات آینده گفت: بنا بر این است که یک نفر را معرفی کنیم اما اگر تصمیم ائتلاف اصولگرایان با این فرض که انتخابات به دور دوم کشیده خواهد شد بنا بر تکثر باشد و مجبور باشیم چند گزینه را وارد صحنه کنیم، ممکن است یک نفر دیگر را نیز به گزینه های خود اضافه کنیم. اما اگر فرضیه به نوع دیگری نهایی شود، همان یک نفر معرفی خواهد شد. او در ادامه با اشاره به اینکه در دهه اول دی ماه گزینه های احزاب اصولگرا، به ائتلاف اصولگرایی معرفی می شوند، تاکید کرد: از سی حزب موتلفه هم به احتمال زیاد آقای میرسلیم به عنوان تک کاندیدای حزب موتلفه معرفی خواهند شد.

نادران، جلیلی، ضرغامی و محمود علوی گزینه های سایر احزاب اصولگرا

حمیدرضا ترقی در خصوص تلاش های دیگر احزاب اصولگرا برای معرفی کاندیدا نیز گفت: در سایر احزاب اصولگرا همین بحث ها شکل گرفته است اما هنوز به تصمیمات نهایی نرسیده اند. گزینه هایی مثل الیاس نادران، سعید جلیلی، عزت الله ضرغامی و همچنین سید محمود علوی نام هایی بودند که از سوی گروههای مختلف اصولگرا مطرح شده اند اما معرفی هیچکدام از آنان هنوز قطعیتی ندارد.

منبع: تابناک
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: