جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ - 2019 July 19
کد خبر: ۸۱۳۸
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۲
یاران نیوز: به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه مجلس عزا در امامزاده یحیی (علیه السلام) تهران برگزار میگردد.
به گزارش پایگاه خبری یاران نیوز، یکی از زیارتگاه‌های دنج که می‌توان ساعتی را به‌دور از هیاهو و شلوغی شهر تهران، با آرامش به راز و نیاز پرداخت و کمی از غوغای اندیشه‌های مادی جدا شد و رایحه ملکوتی را استشمام کرد، آرام‌گاه امام‌زاده یحیی است.  
امامزاده یحیی واقع در محله عودلاجان تهران قدیم است که از شمال به خیابان امیرکبیر، شرق به خیابان ری، جنوب به خیابان ۱۵ خرداد و از غرب به خیابان شهید مصطفی خمینی می‌رسد.  
«ابوالقاسم عزالدین یحیی» و «امام‌زاده محمد» با ۱۵ واسطه به امام چهارم حضرت سجاد(ع) می‌رسند. به عقیده برخی همانطور که در کتاب «شریف رضی» مطرح شده است، حضرت یحیی از فرزندان امام سجاد(ع) است، ولی بر روی صندوق قبر بقعه، نام یحیی بن زید، فرزند امام حسن مجتبی(ع) آمده است.  در راستای ترویج فرهنگ فاطمی آستان مقدس این امامزاده در نظر دارد مجلس عزاداری به مناسبت ایام فاطمیه برقرار نماید.  
این مراسم روز پنچ شنبه 1395/11/28 از نماز مغرب و عشاء آغاز و ساعت 21 به اتمام میرسد.  
همچنین حجت الاسلام و المسلمین ریاضت در این مراسم سخنرانی خواهد کرد و مداحان اهل بیت حاج عبدالرضا هلالی و کربلایی حنیف طاهری در رثای اهل بیت (ع) نوحه سرایی می کنند.  
امامزاده یحیی (ع) در تهران، چهارراه سیروس، خیابان 15 خرداد شرقی، کوچه امامزاده یحیی (ع) واقع شده است .  
این امامزاده از بزرگ‌ترین علمای شیعه زمان خود و از«نقبا»ی شهرهای قم، ری و آمل بوده است. شیخ «منتخب الدین» از بزرگان عصر خود بوده در کتاب خود به سیدعزالدین گفته که او از نقیب طالبیین فضایل عراق است.   
قبر دیگری که در امامزاده موجود است، متعلق به امام‌زاده «محمد» است که به گفته شریف رازی برادر امامزاده یحیی است و در سال ۵۹۲ هجری قمری به دست علاءالدین تکش خوارزمشاه به شهادت رسید.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: