يکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 26
کد خبر: ۸۱۴۵
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴
94 میلیون یورو خسارت آتش سوزی پتروشیمی بوعلی پرداخت شد
به گزارش یاران نیوز، حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی در حالی نخستین سالگرد خود را پشت سرگذاشت که تمام خسارت ناشی از این حادثه به ارزش بیش از 94 میلیون یورو به صورت نقد از سوی شرکت بیمه ایران پرداخت شد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیمه ایران این خبر در مراسمی که با حضور مدیران عامل کنسرسیوم بیمه گران داخلی و مدیران ارشد صنعت پتروشیمی برگزار شد در اختیار رسانه ها قرار گرفت.
 
اقدام موثر و راهبردی #بیمه‌ایران در پرداخت خسارت مذکور باعث شد تا مدیران ارشد صنعت پتروشیمی در این مراسم ضمن اعلام حمایت و رضایت از تلاشها و اقدامات کنسرسیوم بیمه گر داخلی با محوریت بیمه ایران خواستار توسعه پوششهای بیمه ای در همه بخشهای صنعت پتروشیمی شدند.
 
۱۶ تیرماه  پارسال پتروشیمی بوعلی سینا - واقع در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر ماهشهر در استان خوزستان - دچار آتش‌سوزی شد. صبح روز پنج‌شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵، ساعاتی بعد از مهار آتش‌سوزی در یکی از برج‌های مجتمع بوعلی سینا، یکی دیگر از مخازن این مجتمع به علت نشت نفت و حرارت شدید باقی‌مانده در محل آتش‌سوزی قبلی آتش گرفت.   
 
مأموران آتش‌نشانی سرانجام توانستند پس از ۳ روز تلاش بی وقفه آتش را به طور کامل مهار کنند.
 
مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا یکی از واحدهای تولیدکننده مواد آروماتیک است که مالک سهام آن شرکت هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس است.
 
به محض اعلام خسارت از سوي بيمه گزار، كارشناسان خسارت پس از مهار کامل آتش سوزی در روز جمعه مورخ 18/04/95 ضمن حضور در محل حادثه از مواضع آسیب دیده بازدید و با توجه به اهميت موضوع از بيمه مركزي درخصوص استفاده از ارزیابان خسارت بين المللي، مجوز لازم را دریافت کردند و مبلغ نهايي خسارت قابل پرداخت 94 میلیون يورو، پس از طي مراحل قانوني و براساس مصوبه 1 اسفند 1395 هيات مديره بيمه ايران مبلغ خسارت در کمترین زمان ممکن در وجه بیمه گذار پرداخت شد.
 
گفتنی است امور بیمه شرکت های پتروشیمی با راهبري شركت صنايع پتروشيمي خليج فارس و در قالب كنسرسيوم بيمه گران داخلي شامل بیمه ایران باسهم 55.7 درصد و شرکت های بیمه آسيا ، البرز ،دانا ، كارافرين ،ملت ، پارسيان . سامان ،ايران معين ،ميهن و دي جمعا 44.3 درصد انجام می شود.
در حال حاضر 19 شرکت پتروشیمی تحت پو شش بیمه هستند.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: