جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ - 2019 July 19
کد خبر: ۸۱۷۰
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۳
یاران نیوز: نیروهای متحد با عقب راندن تروریست ها موفق شدند به سوی شهرک «اسوس» پیشروی کنند و مناطق غربی این شهرک را به کنترل خود درآورند.
به گزارش یاران نیوز، آخرین خبرها از تحولات میدانی استان دیرالزور حاکیست، نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت پس از آزادسازی شهرک «مراط فوقانی» در بخش شرقی شهر دیرالزور، عملیات جدیدی را با هدف تامین امنیت مناطق حومه و ادامه پیشروی ها آغاز کردند.

در جریان این عملیات، نیروهای سوری و مقاومت با پشتیبانی جنگنده های روسی توانستند مناطق حومه شهرک «مراط فوقانی» را از اشغال عناصر تروریستی داعش خارج کنند و  شهرک « حطله تحتانی» را به طور کامل پاکسازی کنند.

در ادامه این پیشروی ها، نیروهای متحد با عقب راندن تروریست ها موفق شدند به سوی شهرک «اسوس» پیشروی کنند و مناطق غربی این شهرک را به کنترل خود درآورند. در جریان درگیری ها در شرق رود فرات حداقل ۳۵ تن از تروریست‌ها به هلاکت رسیدند.

از سویی دیگر، پیشروی ها به سمت پل «السیاسه» ادامه دارد و نیروهای متحد درصدد هستند مناطق شمالی محله «حویجه الصقر» را از اشغال تروریست های داعش خارج کنند؛ جنگنده های روسی هم در ساعات گذشته، مواضع تروریست های داعش را در مناطق «محکان، البولیل، البوعمر، العشاره، القوریه، الحسینیه، الصالحیه، الجنینه،محیمیده، حویجه صقر، الحمیدیه، الرشدیه، الحویقه، کارگران، العرضی و کنامات» را به شدت هدف قرار داده اند.

از شهر المیادین هم خبر می رسد، پیشروی نیروهای جبهه مقاومت و ارتش سوریه از محور جنوبی و غربی ادامه دارد و در چند کمین موفق، دهها تن از تروریست های داعش به هلاکت رسیدند. در جریان عملیات نیروهای متحد چند اتاق عملیات تروریست ها هم به طور کامل منهدم شد.

نیروهای سوری و مقاومت همچنین خطوط امداد رسانی به تروریست های داعش را در مجور جنوبی ( المیادین - البوکمال) قطع کردند و در تلاش هستند با مسدود کردن تمامی مسیرها در محور غربی و جنوبی، تروریست ها را در شهر المیادین زمین گیر کنند.

با عملیات موفق نیروهای متحد در شهر المیادین، تروریست های داعش در غرب رود فرات و چند شهرک راهبردی (  الموحسن، العبد، الطوب، سعلو) به طور کامل محاصره شده اند؛ در محور شمال شرق شهر دیرالزور هم نیروهای کرد به پیشروی ها در حومه شهرک المرکده ادامه دادند و ۲ کیلومتر دیگر را در عمق منطقه تصرف کردند.

خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: