سه‌شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 January 21
کد خبر: ۸۳۰۴
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲
محمدرضا باهنر
 دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه بانک مرکزی باید از دولت و مجلس مستقل باشد، گفت: بسیاری از مشکلات کشور به ندانم‌کاری‌های داخلی باز می‌گردد.

محمدرضا باهنر، عصر دیروز در نشست ماهانه این تشکل سیاسی اظهار داشت: تحریم‌های ناجوانمردانه‌ای را نظام استکباری تلاش دارد بر ما تحمیل کند؛ این تحریم‌ها در شاخص‌های کلان اقتصادی ما تأثیر می‌گذارد، اما حرفی را قبلاً عنوان کردیم و الان هم با اطلاعات علمی و پژوهشی تکرار می‌کنیم، آن هم اینکه بسیاری از مشکلات کشور به ندانم‌کاری‌های داخلی باز می‌گردد. وی افزود: ما هیچ مشکلی را پیش رو نمی‌بینیم که با قدرت و مدیریت جهادی مدیران قابل حل نباشد، اما تحقق این مسئله، همدلی و همراهی مسئولان را می‌خواهد. خود رهبری دست به کار شدند و از دو، سه ماه قبل، جلسه سران قوا را با کیفیت و آثار حقوقی متفاوت تأسیس کردند. باهنر اظهار داشت: متأسفانه قوای کشور در بسیاری از تصمیمات، همگرا نبودند و واگرا عمل می‌کردند و این باعث می‌شد که مشکلات کشور تلنبار شود. در گذشته وقتی دعوای قوا بالا می‌گرفت، سران قوا دور هم جمع می‌شدند و یک عصرانه‌ای می‌گرفتند، بعد هم می‌رفتند سراغ کار خودشان! وی افزود: تریبون‌های رسمی نظام متأسفانه به دلیل برخی اختلافات غیرضرور، در جهت تخریب یکدیگر کار می‌کردند و هنوز هم کار می‌کنند و در پی القای سوءاستفاده مالی و بالابردن انتظارات مردم هستند. باهنر تصریح کرد: مشکلات، سوء استفاده‌ها و ناکارآمدی‌های ما زیاد است، اما حسی که مردم از این شاخص‌ها دارند، چندین برابر واقعیت است. حکومت، مسئول هم شاخص‌های واقعی و هم مسئول احساسات مردم است. حکومت باید احساسات مردم را بهتر از واقعیات تحریک کند، اما در کشور ما عکس این ماجرا وجود دارد؛ ما می‌خواهیم به مردم ثابت کنیم که ۱۰ برابر آنچه هست، ناکارآمدی وجود دارد. رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری ادامه داد: رهبری، جلسه قوا را به جلسه‌ای حقوقی تبدیل کردند؛ قبل از این، جلسه سران قوا گعده‌ای بود؛ امروز این جلسات و هماهنگی‌های آن شکل گرفته است. ابتدا می‌خواستند این جلسات را محرمانه نگه دارند، اما رهبری آن را رسانه‌ای کردند.
باهنر با اشاره به دلیل به وجود آمدن بحران‌های اخیر در حوزه سکه و ارز گفت: در دولت دوم مرحوم هاشمی رفسنجانی، تورم به رقم ۵/۴۹ درصد رسید. ما مشکل ساختاری داریم؛ حالا هر چه قدر اصلاح‌طلبان به گردن اصولگرایان و اصولگرایان به گردن اعتدالی‌ها بیندازند، مشکلی حل نمی‌شود. رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به تغییرات اخیر در بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی باید از دولت و مجلس مستقل باشد. اگر بانک مرکزی زیر بلیت دولت یا مجلس قرار بگیرد، همین اتفاقی که می‌بینید، رخ خواهد داد.
منبع: روزنامه جوان

خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: