پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - 2019 September 19
کد خبر: ۸۵۷۱
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵
یاران نیوز: بازرس برج میلاد اعلام می کند "پرداختی شهرداری تهران بابت حقوق مدیران مامور" به این شرکت در سال گذشته، 926 میلیون تومان است؛ این رقم در سال قبل تر یعنی 1395، 352 میلیون تومان بوده که رشدی حدودا 600 میلیون تومانی دارد!
به گزارش یاران نیوز، یکی از اتفاقات خوبی که طی سالهای اخیر رخ داده، شفاف سازی گزارشات و فعالیت های برخی دستگاهها و نهادها همچون بنیاد مستضعفان و شهرداری تهران است که اسناد مالی آنها در اجرای تکالیف قانونی موضوع ماده 6 قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی انتشار عمومی پیدا می کند.

اگرچه ارائه این اسناد از طریق سازمان بورس به معنی بررسی، کنترل و تایید صحت اطلاعات مذکور نیست اما چون کلیه مسئولیت های حقوقی و قانونی ناشی از نقص یا عدم صحت اطلاعات ارائه شده، حسب مورد برعهده مدیرعامل، اعضا هیئت مدیره و بازرس قانونی شرکت ها می باشد، قابل اعتنا و بررسی است.

بر این اساس، یکی از جدیدترین گزارشات منتشره، مربوط به "شرکت برج میلاد تهران" است که از مجموعه مهم گردشگری و تفریحی پایتخت محسوب شده و مراجعه کنندگان فراوانی در طول ماه و سال دارد اما تاکنون، کمتر مدارک و گزارشات مالی آن در اختیار عموم قرار گرفته بود.

طبق جدیدترین گزارشات منتشره از این شرکت که مربوط به سال مالی 1396 است، بررسی وضعیت سود و زیان آن نشان می دهد سود سال 96 شرکت، از محل سود سپرده بانکی بوده و عملیات مربوط به فعالیت شرکت، منتج به زیان شده است! همچنین زیان انباشته شرکت در تاریخ ترازنامه، بیش از نصف سرمایه آن است.

شرکت برج میلاد دارای 57 کارمند قراردادی (دائم) و 9 کارمند مامور است که جمعا 66 نفر می شود و در این اسناد بیان شده که طلب این شرکت از شهرداری تهران بابت نگهداری برج میلاد 60 میلیارد تومان است.

برج میلاد

همچنین در نکته ای جالب، گزارش مذکور اعلام می کند "پرداختی شهرداری تهران بابت حقوق مدیران مامور" به این شرکت 926 میلیون تومان بوده که البته بیان نشده، شامل چند نفر می شود؟ در وب سایت برج میلاد، علاوه بر مدیرعامل، نام 7 نفر دیگر به عنوان معاون و مدیر ارشد برج درج شده اما نمی توان به قطعیت، نام افراد مذکور را به عنوان مصادیق این پرداخت ها اعلام نمود. با فرض 8 نفر بیان شده، هر مدیر به طور متوسط بیش از 9.5 میلیون تومان در ماه دریافتی داشته است.

این رقم در سال قبل تر یعنی 1395، 352 میلیون تومان بوده که رشدی حدودا 600 میلیون تومانی دارد!

بخش دیگری از این گزارش مالی مربوط به درآمدهای برج میلاد در سال 96 است که بیان شده درآمد حاصل از مرکز همایش ها 81 میلیارد تومان، درآمد بازدید و گردشگری 61 میلیارد تومان، واحدهای تجاری 64 میلیارد تومان، قراردادهای مخابراتی 3 میلیارد تومان، تبلیغات محیطی 5 میلیارد تومان و فضای نمایشگاهی 9 میلیارد تومان بوده که جمعا بالغ بر 252 میلیارد تومان می شود.


صبحانه آنلاین

خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: