شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 25
کد خبر: ۸۶۱۰
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴
صحبت‌هایی که البته مشخص نیست چرا آقای میرسلیم از بیان آنها استنکاف کرده و به بیان صحبت‌هایی روی آورده که هیچیک دقیق نیستند و اساساً قابل اندازه‌گیری و سرشماری هم نیستند.
«سیدمصطفی میرسلیم»، از کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری 96، به تازگی در یک توییت نوشته است: «شیوع کیف قاپی و انواع سرقتهای روزانه و رایانه‌ای و بی بندوباری و فحشاء و تجاهر به بی حجابی، و دروغ و تقلب نشانۀ پاسداری از انقلاب و برازندۀ چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و احترام به ارزشهای آن نیست.»[1]
 
متأسفانه میرسلیم اطلاعات درستی در این زمینه ارائه نکرده و گویا ایشان در جریان نیستند که بر طبق آمار رسمی کشور، میزان تمام جرائم در ایران طی 40 سال گذشته سیر کاملا نزولی داشته است.
 
از طرفی حتی اگر در اطراف میرسلیم هم چنین مسائلی شیوع داشته باشد اما مشخص نیست آقای میرسلیم مقولاتی مثل بی‌بندوباری یا فحشا و دروغ را چگونه اندازه‌گیری و سرشماری کرده است که اکنون درباره «شیوع» آنها! صحبت می‌کند.
 
ضمن اینکه از یک فعال سیاسی و مقام سابق دولتی بعید است که با حرف‌های ضعیف و فاقد استدلال و اتقان به تحلیل شرایط روز کشور بپردازد.
 
اتفاقا از ایشان انتظار بود که در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی با آمارهای موجود و صحیحی که وجود دارد به دفاع جانانه از انقلاب اسلامی بپردازد و مثلا ضمن اشاره به امنیت بیشتر ایران در دوران نظام اسلامی از مقولاتی مثل کاهش بیکاری در کشور طبق آمار، قرار داشتن ایران در جایگاه هجدهمین اقتصاد دنیا و نیز مقام اول ایران بعنوان یکی از کشورهای توصیه شده در جهان برای گردشگری صحبت کند.[2]
 
صحبت‌هایی که البته مشخص نیست چرا آقای میرسلیم از بیان آنها استنکاف کرده و به بیان صحبت‌هایی روی آورده که هیچیک دقیق نیستند و اساساً قابل اندازه‌گیری و سرشماری هم نیستند.
 
تلخ کردن کام مردم در آستانه جشن پیروزی چهلمین سال انقلاب اسلامی یکی از برنامه‌های جریان سیاسی خاص است.
 
منابع:
1) khabaronline.ir/news/1216115
2)khabaronline.ir/news/827178
مشرق
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: