دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - 2019 September 16
کد خبر: ۸۶۲۴
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
رییس سازمان برنامه و بودجه می‌گوید نرخ تورم 50 درصدی صحیح نیست چرا که دولت کالاهای اساسی را با ارز 4200 تومانی توزیع می‌کند که نسبت ...
رییس سازمان برنامه و بودجه می‌گوید نرخ تورم 50 درصدی صحیح نیست چرا که دولت کالاهای اساسی را با ارز 4200 تومانی توزیع می‌کند که نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری رخ نداده است.
 
به گزارش خانه ملت، محمدباقر نوبخت با اشاره به میزان افزایش حقوق ها در سال ۹۸ گفت: افزایش حقوق ها به روش پلکانی بستگی به اراده مجلس و نیاز به تصمیم گیری نمایندگان دارد، ما به طور متوسط افزایش حقوق ها را برای سال آینده ۲۰ درصد دیده ایم.
 
وی درباره اینکه تورم سال آینده ۵۰ درصد برآورد می شود، عنوان کرد: نرخ تورم ۵۰ درصدی صحیح نیست، تمام تلاش ما این است که در ابتدا تمام کالاهای اساسی با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان در اختیار مردم قرار گیرد؛ این نرخ نسبت به ارز ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان سال گذشته خیلی افزایش ندارد.
 
رییس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: ما حاضر شده ایم برای اینکه به مردم فشار وارد نشود، ۱۴ میلیارد دلار ارز برای کالاهای اساسی را در حد ۴ هزار و ۲۰۰ تومان محاسبه کنیم. اگر این میزان دلار را با ارز نیمایی حساب کنیم درآمدی نزدیک به دو برابر خواهیم داشت.
 
معاون رییس جمهور گفت: دولت حاضر نیست درآمدی به دست بیاورد که از سوی دیگر بار و فشار آن به مردم بیشتر باشد، تمام تلاشمان این است که سطح افزایش قمیت ها را به شدت کنترل کنیم.

خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: