يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 June 16
کد خبر: ۸۶۸۰
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۳
لیست اعضای هئیت مدیره شرکت های تابعه خودروسازان به خوبی موید این گزاره است"شرکت های خودروسازی در نبود نظارت به حیات خلوت سیاسیون تبدیل شده اند" ......
به گزارش یاران نیوز به نقل از پدال نیوز، لیست اعضای هئیت مدیره شرکت های تابعه خودروسازان به خوبی موید این گزاره است"شرکت های خودروسازی در نبود نظارت به حیات خلوت سیاسیون تبدیل شده اند" متاسفانه هرچه بیشتر این حیاط خلوت مورد بررسی قرار می گیرد، چهره ها سیاسی شاخصی به چشم می خورند که جای بسی تامل دارد. یکی از این چهره ها ایمان فرجام نیا، مدیرکل دفتر امور مدیران ارشد ریاست جمهوری است. وی که از دیرباز با محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور حشر و نشر داشته، بعد از انتصابش در ریاست جمهوری با عنایت مدیرعامل شرکت ایران خودرو، در هیئت مدیره عضو هیئت مدیره شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو(ایکیدو) منصوب می گردد.


طبق اسناد روزنامه رسمی، ایمان فرجام نیا از دی ماه سال 1393 تاکنون به نمایندگی از شرکت ایران خودرو، در شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو(ایکیدو) عضو هیئت مدیره بوده است. در حدود 60 درصد از شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو(ایکیدو)، متعلق به ایران خودرو است.


انتصاب افراد سیاسی در شرکت های خودروسازی علاوه بر حاکمیت مدیریت سیاسی بر بنگاه های اقتصادی کشور، جامعه را متحمل هزینه می کند که مردم بایستی هزینه آن را بپردازند. خودروسازان طی ماه های گذشته مدام از پایین بودن قیمت صحبت می کنند این در حالی است که متاسفانه بخشی از درآمد حاصل از فروش خودرو صرف حق جلسه، حقوق، پاداش سالیانه و ... همین افراد سیاسی می کند که در شرکت های تابعه خودروسازان منصوب شده اند. به نظر می رسد شرکت های خودروسازی به جای فشار بر مردم و افزایش قیمت خودرو، بایستی دست از انتصابات سیاسی خود بردارند تا هزینه های اداره خودروسازی کشور کاهش یابد.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: