دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - 2019 September 16
کد خبر: ۸۷۲۳
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
قائم مقام ایساکو 3 شغله است!/
مسعود وثوق از سال 1393 تا اواسط 1397، معاون خرید شرکت ایران خودرو بوده که وی به یکباره از این معاونت استعفا داده و طی حکمی از سوی مدیرعامل ایران خودرو، به عنوان عضو هیئت مدیره و قائم مقام شرکت ایساکو منصوب شد. شرکت ایساکو از دیگر شرکت‌های جذاب ایران خودرو بوده و وظیفه شرکت ایساکو تهیه و توزیع قطعات و لوازم یدکی است.
به گزارش یاران نیوز به نقل از «نود اقتصادی»- یکی از بخش‌های مهم شرکت ایران خودرو، معاونت نظارت بر خرید این شرکت است. به طور کلی، بخش خرید جزء جذابترین بخش‌های شرکت‌های خودروسازی بوده که گردش مالی بالا یکی از مهم‌ترین دلایل حساسیت این بخش به شمار می‌رود.
 
مسعود وثوق از سال 1393 تا اواسط 1397، معاون خرید شرکت ایران خودرو بوده که وی به یکباره از این معاونت استعفا داده و طی حکمی از سوی مدیرعامل ایران خودرو، به عنوان عضو هیئت مدیره و قائم مقام شرکت ایساکو منصوب شد.
 
شرکت ایساکو از دیگر شرکت‌های جذاب ایران خودرو بوده و وظیفه شرکت ایساکو تهیه و توزیع قطعات و لوازم یدکی است.
 
 
در حال حاضر، ریاست هیئت مدیره این شرکت با کیوان خسروی، سخنگوی شورای عالی امنیت ملی است.
 
گفته می‌شود که مسعود وثوق ارتباط نزدیک و معناداری با هاشم یکه زارع، مدیرعامل ایران خودرو دارد.
 
مسعود وثوق علاوه بر حضور در ایساکو، یکی از امضاکنندگان اصلی "قراردادهای خرید" و "درخواست‌های گشایش اعتبار اسنادی" است.
 
 
علاوه بر این، وی همزمان عضو هیئت مدیره شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات خودرو قشم (از جمله شرکت‌های مستقر در منطقه آزاد قشم) و شرکت تولیدی و صنعتی گوهرفام است.
 
 
خرید و تامین قطعات خودرو به خصوص در شرکت‌های خودروسازی یکی از اصلی‌ترین محورهایی است که با ابهامات بسیاری مواجه است.
 
 
پیش از این امیر خجسته، رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس گفته بود: قطعات مورد نیاز با ارز ۳ هزار و ۸۰۰ تومانی و ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی وارد کشور شده بود اما با افزایش نرخ ارز این قطعات از انبارها خارج و به انبارهای دیگری برای احتکار منتقل شده‌اند.
 
هر چه هست این موضوع بسیار روشن می باشد که نظارت بر عملکرد مدیران مسئول در حوزه خرید و تامین قطعات خودروسازان از جمله ایران خودرو باید در دستور کار نهادهای نظارتی قرار گیرد.


خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: