سه‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - 2019 October 15
کد خبر: ۸۷۵۳
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵
در سال"رونق تولید"
متاسفانه در سایه عملکرد غیرموثر برخی از دستگاه های نظارتی، برخی از خودروسازان از قطعات بی کیفیت در خودروهای استفاده می کنند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خط بازار، بعد از بروز فرازونشیب های حاصل از آغاز تحریم ها در صنعت خودروسازی، تولید خودرو در حال بازگشت به روال قبلی است. طبق اعلام وزیر صنعت، میزان تولید روزانه خودروسازان در حال افزایش است. هر چند که افزایش تولید خودرو قطعا می تواند منجر به بازگشت ثبات در بازار خودرو کمک کند ولی نکته قابل تامل کیفیت تولید خودروهای تولیدی است. به بیان دیگر در شرایط کنونی که خودروسازان به دلیل مشکلات ناشی از تحریم ها با مشکل تامین قطعه مواجه هستند، سوال اینجا است که خودروهای تولیدی با چه کیفیتی تولید و به مشتریان تحویل داده می شود.
 
پاسخ به این سوال نیازمند بررسی دقیق فرآیند تولید خودرو است ولی خبرها و اسناد به دست آمده حاکی از آن است که در مواردی خودروهای تولیدی جدید فاقد حداقل کیفیت لازم هستند. به طور مثال یکی از خودروسازان، از"دینام بازسازی شده"در برخی از خودروهای خود استفاده می کند که این موضوع علاوه بر تحمیل هزینه های پس از فروش به مشتریان ممکن است خطرات جانی نیز به همراه داشته باشد. در مورد دیگری گزارش ها حاکی از آن است که گاها از رنگ های بی کیفیت بر روی قطعات بدنه استفاده می شود که این موضوع هزینه های پس از فروش به خریداران تحمیل می کند. حتی برخی از خودروسازان پا را فراتر از گذاشته و خودرو کارکرده را به نام خودرو مدل صفر به مردم تحویل داده اند. مواردی از این دست حاکی از آن است که نحوه تولید خودرو به طور جدی بایستی در دستور کار نهادهای نظارتی قرار گیرد.  
 
نباید فراموش کرد که کیفیت تولید از میزان تولید مهم تر است. از این رو با توجه به نام گذاری سال 1398 به رونق تولید، نباید اجازه داد، برخی با تاکید بر افزایش تولید بدون توجه به کیفیت، اقدام به تبلیغات پوپولیستی و عوام فریبانه کنند چرا که مدنظر رهبر انقلاب رونق تولید با کیفیت است.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: