دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - 2019 August 19
کد خبر: ۸۸۴۱
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
یکی از انتقاد های جدی به نحوه مدیریت و عملکرد مدیرعامل ایران خودرو، حضور همزمان وی در بانک پارسیان به عنوان رئیس هیئت مدیره می باشد. در خصوص دو شغله بودن و به طور کل بانکداری بزرگترین خودروسازی کشور اظهارات مختلف و بعضا متناقضی وجود دارد که یکی از شاخص ترین این اظهارات مربوط به خود مدیرعامل ایران خودرو است.
به گزارش بازتاب، یکی از انتقاد های جدی به نحوه مدیریت و عملکرد مدیرعامل ایران خودرو، حضور همزمان وی در بانک پارسیان به عنوان رئیس هیئت مدیره می باشد. در خصوص دو شغله بودن و به طور کل بانکداری بزرگترین خودروسازی کشور اظهارات مختلف و بعضا متناقضی وجود دارد که یکی از شاخص ترین این اظهارات مربوط به خود مدیرعامل ایران خودرو است.
 
هرچند که هاشم یکه زارع در بدو فعالیتش در ایران خودرو صراحتا”از قطعی بودن واگذاری سهام ۳۳ درصدی این شرکت در بانک پارسیان خبر داده بود” در جای دیگر این گونه گفته است که”مجوز و تاییدیه بانک مرکزی برای عضویت من در هیات مدیره بانک پارسیان صادر شده و باید به این نکته توجه کرد که بانک مرکزی خلاف قانونی که خودش نوشته عمل نخواهد کرد.” و اینکه چرا بعد از گذشت حدود ۵ سال هنوز سهام بانک پارسیان توسط ایران خودرو فروخته نشده جای سوال است.
 
علی رغم سکوت وزیر صنعت و رئیس بانک مرکزی در خصوص چنین رخدادی، این موضوع از دید نهاد های نظارتی پنهان نمانده است به طوری که گفته می شود این دستگاه ها به هاشم یکه زارع مهلت داده اند تا پایان اردیبهشت یکی از دو شرکت ایران خودرو و پارسیان را برای ادامه فعالیت خود انتخاب کند در غیراین صورت پرونده به دادگاه ارسال خواهد شد.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: