شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 January 25
کد خبر: ۸۹۵۸
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
پلیس راهور تهران بزرگ با تنظیم شکایتی نسبت به ماجرای ضرب و شتم مأموران راهور توسط راکب موتورسیکلت و بلوای ایجاد شده در خیابان ولیعصر (عج) در پی این حادثه واکنش نشان داد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور فاتب؛ برابر اعلام بازرسی پلیس راهورفاتب و همچنین مستندات ارسالی از سوی مرکز کنترل و فرماندهی پلیس راهور تهران بزرگ، در مورخ 24 اردیبهشت 98، یک دستگاه موتورسیکلت به علت نداشتن کلاه ایمنی، تردد غیرمجاز در خط ویژه اتوبوس، پوشش پلاک و حرکات مخاطره آمیز در مسیر خط ویژه خیابان ولیعصر (عج) توسط مأمور یگان عملیات متوقف و بر اساس قانون با وی برخورد و موتور به داخل کفی منتقل شد.
 
در همین حین راننده موتورسیکلت با ایجاد بلوا، اقدام به شکستن شیشه خودروی حمل کرده، با مأموران درگیر شده و شروع به فحاشی و ضرب و شتم آنها کرد.
 
این راکب موتورسیکلت، در نهایت با استفاده از جو ایجاد شده، موتورسیکلت توقیفی را از روی کفی خارج کرده و متواری شد.
 
به همین منظور، شکایتی توسط دفتر حقوقی پلیس راهور فاتب علیه راکب در دادسرای ناحیه 32 مطرح شد که با رویت فیلم کامل درگیری توسط سرپرست دادسرای ناحیه 32، پرونده به یکی از شعبات دادسرا ارجاع و راکب تحت پیگیرد قضایی قرار گرفت.
 
جرائم اعلامی راننده مورسیکلت به دادسرا بدین شرح است:  
 
1 - از باب تمرد راننده نسبت به مأموران بر اساس ماده 607 قانون مجازات اسلامی که حبس از سه ماه تا یکسال برای آن در نظر گرفته شده، اعلام جرم شده است.  
 
2 - درباره توهین به مأموران در حین انجام وظیفه نیز مستند ماده 609 قانون مجازات اسلامی طرح شکایت شده که در قانون برای این جرم حبس از سه تا 6 ماه یا 74 ضربه شلاق یا جزای نقدی در نظر گرفته شده است.  
 
3- درباره اخلال در نظم که توسط راکب در موقعیت مذکور به وجود آمده و موجب اخلال در وضعیت عادی شده، بر اساس ماده 618 قانون مجازات اسلامی که برای آن حبس یا شلاق در نظر گرفته شده است.
 
4- درباره ایراد ضرب و جرح مأموران نیز شکایت مطرح شده است.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: