دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - 2019 November 18
کد خبر: ۸۹۷۵
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۶
یکی از انتقادات وارده به مدیرعامل گروه ایران خودرو، حضور افراد غیرمتخصص در تیم مدیریتی است........
به گزارش یاران نیوز به نقل از کارگر نیوز، یکی از انتقادات وارده به مدیرعامل گروه ایران خودرو، حضور افراد غیرمتخصص در تیم مدیریتی است. متاسفانه در سکوت و مقابل چشمان دستگاه های نظارتی، شاهد انتصاب افراد متعدد سیاسی از جمله مدیران دولتی، نماینده مجلس و امنیتی در شرکت های تابعه ایران خودرو هستیم. 


به طور مثال در طیف امنیتی ها، می توان به مصطفی خان کرمی قائم مقام مدیرعامل در بازاریابی فروش و امور مشتریان ایران خودرو اشاره کرد که برادر وی، رئیس حراست نهاد ریاست جمهوری است. وی علاوه بر این سمت در برخی از شرکت های تابعه ایران خودرو نیز عضو هیئت مدیره است.

نفر دوم کیوان خسروی، سخنگوی شورای امنیت ملی است. وی که عقبه امنیتی دفاعی دارد از چندین سال گذشته تاکنون(بعد از مدیرعاملی هاشم یکه زارع در ایران خودرو) همواره در شرکت های تابعه ایران خودرو به عنوان عضو هیئت مدیره حضور داشته است.

نفر بعدی که ضلع سوم مثلث حفاظ امنیتی هاشم یکه زارع را تکمیل می کند، مهدی برازجانی مدیر برنامه ریزی و پشتیبانی فروش ایساکو است که وی فرزند سرهنگ پاسدار برازجانی فرمانده یگان حفاظت ریاست جمهوری می باشد. 

حضور سه فرد پرنفوذ(که یا خود در یک نهاد امنیتی قراردارند و یا از بستگان نزدیکشان)در مناصب مهم زیرمجموعه ایران خودرو سوالات زیادی را ایجاد می کند. اینکه هاشم یکه زارع مدیرعامل ایران خودرو به منظور ارتقا کارایی از این افراد استفاده کرده یا حفظ قدرت؟ اینکه چرا علی رغم تمامی ناکارآمدی های مدیریتی، عدم پاسخگویی مناسب به انتقادات وارده به ایران خودرو و ... برخلاف سایپا، مدیرعامل ایران خودرو طی 6 سال اخیر باثبات مانده به علت سایه این مثلث امنیتی است؟خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: