يکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 January 26
کد خبر: ۸۹۹۳
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با اشاره به احراز تخلف آشکار دولت در اجرای قانون افزایش حقوق‌ها گفت: مقرر شد دیوان محاسبات موضوع را بررسی و نتایج را ظرف ۱۰ روز اعلام کند.
خبرگزاری فارس: حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی احکام صادر شده برای دانشجو معلمان نشان می دهد که آموزش و پرورش به ابلاغیه سازمان امور اداری و استخدامی کشور توجهی ندارد،چرا که در جلسه مشترک با نماینده هیات رئیسه مجلس و نهادهای دولتی و نظارتی حداقل حقوق دانشجو معلمان یک میلیون و ۵۶۳ هزار تومان مصوب و سازمان امور اداری و استخدامی کشور آن را به آموزش و پرورش ابلاِغ کرد.
 
وی افزود: بر اساس این ابلاغیه دانشجو معلمان استخدام رسمی، آزمایشی و حقوق بگیر هستند، بنابراین از حداقل حقوق 15 میلیون و 630 هزار ریال برخوردار شوند.
 
حاجی‌بابایی گفت: معلمان مشمول ماده ۲۸ با توجه به این که در استخدام پیمانی هستند، مانند سایر فرهنگیان درسال ۹۸ از افزایش حقوق براساس مصوبه مجلس یعنی ۴۰۰ هزار تومان و تا ۱۰ درصد برخوردار می‌گردند.
 
وی در تبیین پیگیری اجرای مصوبه مجلس در افزایش حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته دولت اظهار نمود: این امر از طریق مجلس، دیوان محاسبات، سازمان امور اداری و استخدامی کشور، برای اجرای دقیق قانون مصوب مجلس در افزایش حقوق کارکنان دولت در سال ۹۸ در حال پیگیری است.
 
رئیس فراکسیون فرهنگیان افزود: در خصوص دانشجو معلمان با مکاتبات و جلساتی که داشتیم خوشبختانه حداقل حقوق توسط سازمان امور اداری و استخدامی به وزارت آموزش‌ و پرورش ابلاِغ شد و اصلاح احکام این گروه از فرهنگیان شروع شده است.
 
حاجی بابایی خاطرنشان کرد: در جلسه اخیر که با نماینده هیأت رئیسه مجلس، نمایندگان نهادهای نظارتی و دولتی تشکیل شد، همه بر تخلف آشکار دولت در اجرای قانون مصوب مجلس در خصوص افزایش حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته دولت در سال ۱۳۹۸ اذعان داشتند که این تخلف در حقوق‌های ۲.۵میلیون تا ۵ میلیون تومانی ،تأثیرگذارتر بوده است.
 
وی تأکید کرد: مقرر شده است دیوان محاسبات ضمن انطباق، احکام صادر شده کارکنان شاغل و بازنشسته دولت توسط دستگاه‌های اجرایی را بررسی و نتایج را ظرف ۱۰ روز در جلسه مذکور ارائه کنند.
 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس به لزوم صدور احکام همسان‌سازی حقوق بازنشستگان علاوه بر افزایش بر اساس مصوبه مجلس نیز تأکید کرد و گفت: این افزایش بر اساس قانون برنامه ششم توسعه و قانون بودجه ۹۸ باید اعمال شود.
 
وی افزود: وظیفه مجلس علاوه بر تصویب قوانینی که پاسخگوی نیاز و مطالبات مردم باشد، نظارت دقیق براجرای قوانین مصوب در مجلس است،که در این مورد خاص نیز مجلس مصمم است پیشنهادی را که برای اجرای عدالت در افزایش حقوق‌ها ارائه دادیم و با موافقت قاطع نمایندگان مجلس مصوب شد به طور کامل و دقیق اجرا شود.
 
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در پایان گفت: برای اقتدار مجلس تا اجرای دقیق قانون افزایش حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته دولت در سال ۹۸، موضوع باید پیگیری و توسط نمایندگان مردم به آنها گزارش شود.

خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: