پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - 2019 November 21
کد خبر: ۹۰۰۴
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۱
نام مسعود وثوق، قائم مقام ایساکو از آن دست نام های مهم در بدنه مدیریتی ایران خودرو است که توجه جدی است.
به گزارش یاران  ینوز به نقل از خط بازار،  مسعود وثوق از جمله افراد تاثیرگذار در شرکت ایران خودرو است که در کارنامه خود معاون خرید ایران خودرو و قائم مقام ایساکو را یدک می کشد. وی که ارتباطات نزدیکی با بدنه مدیریتی ایران خودرو دارد، نقش به سزایی در بخش تامین قطعات ایران خودرو داشته است.

مروری بر سوابق وی به خوبی بر این موضوع صحه می گذارد. به عنوان مثال وی علاوه بر حضور در ایساکو، یکی از امضاکنندگان اصلی "قراردادهای خرید"و"درخواست‌های گشایش اعتبار اسنادی" است. وثوق همچنین همزمان عضو هیئت مدیره شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات خودرو قشم (از جمله شرکت‌های مستقر در منطقه آزاد قشم) و شرکت تولیدی و صنعتی گوهرفام است.کارنامه وثوق چند نکته مبهم دارد. یکی از نکات مبهم در کارنامه وی، استعفای یکباره ایشان در سال 1397 بود که تعجب بسیاری را برانگیخت. از آن زمان به بعد علی رغم ارتباط نزدیک وی با هاشم یکه زارع، مدیرعامل ایران خودرو، حضور مسعود وثوق در ایران خودرو کم رنگ تر شده و هیچ وقت هم علت این موضوع بیان نشده است.

بعد از این استعفا، هاشم یکه زارع، مدیرعامل ایران خودرو در حکمی وی را به عنوان عضو هیئت مدیره و قائم مقام ایساکو(در تاریخ 21 آذر 1397) منصوب کرد. این انتصاب(عضو هیئت مدیره)در کمال تعجب بعد از گذشت ماه ها هنوز در روزنامه رسمی به ثبت نرسیده است. بررسی آخرین تغییرات هیئت مدیره که در تاریخ 10 بهمن 1397 به ثبت رسیده و در 4 اسفند 1397 منتشر شده گواه این مدعا است. اینکه آیا مشکل خاصی از سوی دستگاه های نظارتی وجود داشته که این موضوع به ثبت نرسیده است، دومین نکته ابهام در کارنامه وی است.
سومین نکته ابهام کارنامه وثوق نیز به همین اواخر برمی گردد. وثوق در حالی حدود 6 ماه از آمدنش به ایساکو می گذرد که شنیده شده وی به خارج از ایران سفر کرده است. هرچند که هیچ خبر رسمی مبنی بر خروج وی از ایران منتشر نشده است ولی در صورت صحت این موضوع ابهام دیگری به دوران حضور وی در ایران خودرو افزوده می شود. باید منتظر ماند و دید که اولا خبر خروج وی از ایران صحت دارد یا نه؟ و دوما وی به طور قانونی امکان خروج از کشور را داشته است یا نه؟


انتهای متن

خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: