يکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 January 26
کد خبر: ۹۰۴۵
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲
زیان انباشته بانک صادرات در صورتهای مالی سال 97 نسبت به مدت مشابه سال 96 افزایش 46 درصدی دارد. اما این حتی این افزایش در مقابل کفایت سرمایه ی زیر 1 درصد بانک خیلی بحرانی به نظر نمی رسد و باید برای این موضوع فکر چاره بود.
به گزارش خط بازار، بانک صادرات ایران با ارزش بیش از 74.700 میلیارد ریال و با 175.354 میلیارد سهام در بازار اصلی بورس فعالیت می کند .نمودار بسیار سینوسی این بانک در بازار بورس در کنار وضعیت وخیم صورتهای مالی آن اولین سؤالی که به ذهن متبادر می کند این است گه چرا با وجود داشتن وضعیت مشابه در چندسال اخیر هنوز برای آن فکر چاره نشده است؟
 
در شرایطی که حضور بانکها در عرضه اقتصادی با بیشترین توان احساس می شود چرا باید با سوءمدیریت در بانک با سابقه ای مانند صادرات نگران وضعیت ادامه حیات آن بود. صورتهای مالی سال 97 صادرات علاوه بر اینکه اوضاع این بانک را از حد وخامت گذرانده تعداد زیادی از سهامداران را نسبت به وضعیت بانک دچار تردید کرده و این موضوع می تواند به عدم اعتماد به نظام بانکی کشور تسری پیدا کند.
 
زیان انباشته ی بانک در صورتهای مالی سال 97 نسبت به مدت مشابه سال 96 افزایش 46 درصدی دارد. اما این حتی این افزایش در مقابل کفایت سرمایه ی زیر 1 درصد بانک خیلی بحرانی به نظر نمی رسد و باید برای این موضوع فکر چاره بود. سود هر سهم بانک 33 درصد کاهش را نشان می دهد که با افزایش 33 درصدی زیان خالص بسیاری از امیدها را کمرنگ کرده است.
 
بانک صادرات با تعداد قابل توجهی از شرکتهای زیر مجموعه از جمله بانکهائیست که ید طولایی در بنگاهداری دارد اما ثمره ی این فعالیت گسترده آورده ای که بتواند وضعیت بانک را بهبود بخشد با خود به همراه نداشت و سال 97 هم مانند سال 96 برای صادراتی ها با زیان همراه بود. البته همه ی آنچه که درباره ی بانک صادرات گفته شد تنها گوشه ای از اتفاقاتی است که در سال 97 برای این بانک رقم خورد و باعث شد تا رقم بزرگی به عنوان زیان برای این بانک ثبت شود در ادامه درباره ی جزئیات برخی گزارشات این بانک بیشتر خواهیم گفت.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: