چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 January 22
کد خبر: ۹۰۵۴
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
/KWC نماد قدرت مهندسان ایرانی
به اذعان بسیاری از کارشناسان ظرفیت های داخلی به اندازه ای هست که بسیاری از محصولات باکیفیت دنیا را به توان در داخل کشور تولید کرد. شاید یکی از عینیت های این ادعا، فعالیت کارخانه تولیدی در ایران است که در تحت لیسانس یک شرکت بزرگ سوئیسی فعالیت می کند.
به گزارش خط بازار، به اذعان بسیاری از کارشناسان ظرفیت های داخلی به اندازه ای هست که بسیاری از محصولات باکیفیت دنیا را به توان در داخل کشور تولید کرد. شاید یکی از عینیت های این ادعا، فعالیت کارخانه تولیدی در ایران است که در تحت لیسانس یک شرکت بزرگ سوئیسی فعالیت می کند.
 
شرکت KWC که در زمینه تولید شیرآلات ساختمانی فعالیت دارد، با قدمتی دیرینه توانسته علاوه بر انتقال تکنولوژی و بومی سازی محصولات، از شرکت مادر هم پیشی بگیرد. احمد جلیلی، مدیرعامل شرکت KWC در ایران ضمن بیان این موضوع که به لحاظ بومي سازي واتكاء به تأمين كنندگان ودانش فني ونيروي كارداخلي ومواداوليه جايگزين والبته با كيفيت داخلي قيمت تمام شده به مراتب كمترازمدل مشابه خارجي بوده گفت: تنها شرکتی در دنیا هستیم که در زمینه این برند، غیر از شرکت مادر، خط تولید داریم.
 
وی در گفتگو اختصاصی با خط بازار، گفت: برند KWC در صنعت شیرآلات ساختمانی، حرف اول را در دنیا می زند این در حالی است که ما با اتکا به مهندسان داخلی توانسته ایم تمام فرآیند تولید و تکنولوژی را در داخل کشور بومی کنیم
 
جلیلی با اشاره به اینکه کیفیت محصولات ما نسبت به نمونه سوئیسی آن بالاتر و قیمت آن رقابتی تر است، گفت: قدرت تولیدات ایرانی به حدی بوده که حتی شرکت مادر سوئیسی پیشنهاد خرید بخشی از سهام کارخانه ما را داده و در برهه هایی نیز از ما تقاضای کالا می کند.
 
وی ضمن اشاره به شرایط کنونی تحریم ها گفت: موفقیت ما در تولید این محصولات سبب شده که به بسیاری از کشورها صادرات داشته باشیم و لذا نه تنها در ارزبری صرفه جویی کرده ایم بلکه ارز به کشور وارد کرده ایم.
 
جلیلی گفت: به لطف خدا و همت مهندسین داخلی به دلیل تقاضای بالا محصولات مان، به صورت تمام ظرفیت واحدهای تولیدی در حال فعالیت است که این یک اتفاق بزرگ در صنعت شیرآلات است.
 
مدیرعامل KWC در ایران در خصوص مشکلات تحریم در تولید گفت: چون ما تحت لیسانس یک شرکت اروپایی فعالیت می کنیم لذا مواد اولیه ما مشخصات به خصوصی دارد و لذا اجازه نداریم قطعات و مواد مورد نیاز خود از هر جایی خریداری کنیم.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به شرایط جدید تحریم و شرایط خاص تامین مواد، قدری با مشکلات تامین و ترخیص مواجه هستیم.
 
جلیلی تصریح کرد: به علت تحریم ها، برای تامین و ترخیص از شرکت های ثالث کمک می گیریم که این موضوع هزینه تمام شده و زمان را افزایش می دهد.
 
وی در خصوص سوء مدیریت های داخلی نیز گفت: مسئولان مربوطه وزارت صنعت و اقتصاد واقعا و صادقانه به دنبال کمک به تولیدکنندگانی از جمله ما هستند ولی قوانین دست و پا گیر اجازه نمی دهد.
 
جلیلی خاطر نشان کرد: چالشی ترین مسئله ما در فرآیند تولید در حال حاضر تخصیص ارز است. فرآیند تخصیص ارز بسیار طولانی و ناکارآمد است.

خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: