سه‌شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 January 21
کد خبر: ۹۰۵۸
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
یکی از شرکت های زیرمجموعه بنیاد مستضعفان بعد از گذشت 5 سال هنوز اسناد ملکی واحدهای مجتمع رز تهران را تحویل نداده است
به گزارش خط بازار"یکی از انتقادات وارده به عملکرد بنیاد مستضعفان فعالیت های اقتصادی شرکت‌های تابعه است. منتقدان بر این اعتقادند که این مجموعه بزرگ اقتصادی علیرغم توانمندی، از همه ظرفیت خود برای عمل به رسالت‌هایش استفاده نمی‌کند. به طوری که صرفا در حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد سود حاصل از فعالیت‌های اقتصادی شرکت‌ها و بنگاه‌های زیر مجموعه بنیاد برای فقر زدایی استفاده صرف می‌شود و مابقی برای سرپار نگهداشتن و ادامه فعالیت‌های اقتصادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. موضوعی که پرویز فتاح، رئیس جدید بنیاد مستضعفان در روز معارفه خود تلویحا آن را پذیرفت و اعلام کرد:"خروج بنیاد از فعالیت‌هایی که با روح نهادی این بنیاد در تعارض است، تسریع خواهد شد."

متاسفانه فعالیت های اقتصادی غیرضروری بنیاد گاها نه تنها منجر به کاهش عدالت در جامعه و فقرزادیی نشده بلکه در برخی از موارد مردم را نیز به دردسر انداخته است و حقوق آنان را تضیع کرده است. به طور مثال می توان به عدم تحویل سند بیش از 200 واحد مسکونی در مجتمع رز واقع در منطقه سازمان برنامه جنوبی تهران توسط شرکت ونک پارک(از شرکت های ساختمانی زیرمجموعه بنیاد مستضعفان) اشاره کرد.

متاسفانه علی رغم پیگیری های مکرر مردم، هنوز شرکت مذکور بعد از حدود 5 سال سند واحدهای مسکونی را به مردم تحویل نداده است. یکی از مالکان این واحدهای مسکونی در گفتگو با خط بازار با بیان اینکه خیلی از مالکان تمامی اقساط خود را تا تاریخ تحویل واحد پرداخت کرده اند، گفت: هر دفعه که بابت دریافت سند ملکی به این شرکت مراجعه می کنیم، صرفا وعده می دهند و لذا بلاتکلیف مانده ایم.

وی تصریح کرد: بسیاری از مردمی که این واحدها را خریداری کرده اند از اقشار متوسط و بعضا کم درآمد هستند و این رویه که بعد از چندین سال هنوز سند این واحدها تحویل داده نشده، با روح بنیاد مستضعفان سازگاری ندارد.

این مالک خاطر نشان کرد: هیچ کسی نیست که به حرف ما گوش کند. متاسفانه چند وقت پیش یکی از معترضین قصد آتش زدن خود را داشت.

وی گفت: انتظار ما از رئیس جدید بنیاد مستضعفان که فردی انقلابی و ارزشی است این می باشد که اجازه ندهد حقوق مردم تضییع شود.انتهای متن

خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: