يکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 January 26
کد خبر: ۹۰۸۴
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۴
زنگ خطر در شرکت های تابعه شستا؛
با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی، نگرانی ها در خصوص زد و بندهای سیاسی در حال افزایش است. متاسفانه کسب رای برای برخی به حدی شیرین است که حاضرند منافع ملی را قربانی منافع شخصی کنند.
به گزارش"پایگاه خبری تحلیلی خط بازار" با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی، نگرانی ها در خصوص زد و بندهای سیاسی در حال افزایش است. متاسفانه کسب رای برای برخی به حدی شیرین است که حاضرند منافع ملی را قربانی منافع شخصی کنند. از جمله مصادیق چنین آفتی، بده بستان با شرکت های دولتی و خصولتی برای عزل و نصب های هدفمند است.
 
شستا یکی از بزرگترین شرکت های زیرمجموعه وزارت کار همواره جز اولین قربانی ها در بده بستان های سیاسی بوده به طوری که این روزها زمزمه آن در شرکت های تابعه به گوش می رسد. علی رغم اینکه معمولا در دوره های قبل، 6 ماه مانده به زمان برگزاری انتخابات وزیر کار طی بخشنامه ایی هر گونه تغییر و تحول مدیریتی را ممنوع می کند، ولی برخی از اخبار و شنیده ها حاکی از فشار برخی از نمایندگان به منظور تغییرات سلیقه ای در هیئت مدیره ها و مدیران عامل برخی از شرکت های تابعه مذکور می باشد.
 
طبق این اخبار، برخی که چندان سابق درخشانی ندارند و از گرایشات سیاسی خاص برخوردار می باشند، و یا بعضا سوابق رروشنی ندارند یا دارای پرونده در برخی نهادهای نظارتی هستند به دنبال این هستن تا جای افراد و مدیران سالم و موفق را بگیرند که در این زمینه هشدارهایی هم داده شده است که جدید ترین سوال رسول خضری از وزیر و احضار وی به مجلس بابت جابجایی مدیران توانمند و نخبه در مجموعه شستا و انتصابات غیره کارشناسی بوذه است
 
از این رو انتظار می رود رییس سازمان تامین اجتماعی و رییس هیات مدیره شستا با هوشیاری، تغییرات مدیریتی در شرکت های زیرمجموعه را رصد کنند تا عملکرد شرکت های دولتی مهم از جمله شستا که کارکردهای اجتماعی وسیعی دارد، در هیاهوی بده بستان های سیاسی و جناحی زیر سوال نرود. همچنین رصد نهادهای نظارتی به عنوان چشم بینا جامعه می تواند نقش به سزایی در جلوگیری از انحراف در بدنه وزارت کار و شرکت های زیر مجموعه آن داشته باشد.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: