سه‌شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 January 28
کد خبر: ۹۰۸۷
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
متاسفانه بعد از گذشت ماه، هنوز متهمین این پرونده در دادگاه محاکمه نشده اند.
به گزارش"پایگاه خبری تحلیلی خط بازار"یکی از اقدامات موثر قوه قضائیه در ماه های اخیر،برخورد با شرکت های کلاهبردار در بازار خودرو بوده است. شرکت هایی در قبال دریافت پول از مردم و فروش خودرو با شرایط جذاب و تحریک کننده، صرفا در مدت کوتاهی به مردم خودرو تحویل داده اند و در ادامه راه با مشکل مواجه شده اند.
 
یکی از این شرکت ها،"آذین خودرو سارینا" است که مالک آن فردی است به نام"قمی" که از کارمندان شرکت سایپا بوده است. این شرکت که در کرج مشغول به فعالیت بوده، بعد از شروع به كار تعدادي ماشين به قيمت كارخانه، يا مبالغ متفاوتي پايين تر از قيمت بازار به مشتريان تحويل داده است ولی بعد از مدتی نتوانسته به تعهدات خود عمل کند.
 
متاسفانه شرکت بازرگانی آذین خودرو سارینا صرفا تا اواسط سال 1397 خودرو به مشتریان تحویل داده و از این تاریخ به بعد تحويل خودروها متوقف شده است. عدم تحویل خودرو به مشتریان با افزایش شاکیان همراه می شود که در نهایت در پی شکایت تعدادي از آنان در آذر ماه 1397، مالک این شرکت به همراه برخی دیگر از كاركنان بازداشت می شوند.
 
علی رغم برخورد به هنگام قوه قضائیه، ولی بعد از گذشت 9 ماه از بازداشت متهمین ولی هنوز روند بررسی این پرونده به اتمام نرسیده است. طبق اعلام برخی از شاکیان به"خط بازار"در هر بار مراجعه اعلام مي شود كه كارشناسي پرونده تمام نشده و آقاي قمي اعترافي به اين كه پول ها كجاست، نکرده است و لذا به محض اتمام وقت کارشناسی، پرونده به دادگاه خواهد رفت.
 
شاکیان این پرونده طی ماه های اخیر تاکنون 3 بار در مقابل مصلي، دادسراي انقلاب و دادگستري كرج تجمع کرده و خواستار تسریع در روند بررسی این پرونده شده اند ولی تاکنون این اتفاق نیفتاده است. طبق اعلام شاکیان این پرونده در حدود 300 نفر شاکی دارد و کل طلب آنان در حدود 45 میلیارد تومان تخمین زده می شود. این در حالی است که در حدود 50 نفر از شاکیان از کارمندان شرکت سایپا هستند.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: