سه‌شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 January 28
کد خبر: ۹۰۸۸
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
طبق اسناد مالی، شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه در دوره 9 ماهه منتهی به خرداد 1398، به میزان 793 میلیارد و 980 میلیون ریال در املاک سرمایه گذاری کرده است
به گزارش"پایگاه خبری تحلیلی خط بازار"شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه با 750 میلیون سهام، دارای دو سهامدار اصلی به نام های"بیمه مرکزی و صندوق بازنشستگی بیمه مرکزی" است. موضوع فعالیت این شرکت این گونه تعریف شده است:
 
۱- سرمایه گذاری در سهام، سهم الشرکه، واحدهای سرمایه گذاری صندوق ها یا سایر اوراق بهادار دارای حق رای شرکت ها، موسسات یا صندوق های سرمایه گذاری با هدف کسب انتفاع به طوری که به تنهایی یا به همراه اشخاص وابسته خود کنترل شرکت، موسسه یا صندوق سرمایه گذاری سرمایه پذیر را در اختیار نگرفته یا در آن نفوذ قابل ملاحظه نیابد.
 
۲- سرمایه گذاری در سایر اوراق بهادار که به طور معمول دارای حق رای نیست و توانایی انتخاب مدیر یا کنترل ناشر را به مالک نمی دهد.
 
آنچه که از تشریح این فعالیتها برمیی آید می توان مسیر فعالیت شرکت را دریافت. با این وجود در صورتهای مالی این شرکت، سرمایه گذاریهای کلانی در حوزه املاک دیده می شود. سرمایه گذاری صنعت بیمه که نماد آن در بازار بورس"وبیمه" است تنها در دوره 9 ماهه منتهی به پایان خرداد 1398 در حوزه املاک 793 میلیارد و 980 میلیون ریال سرمایه گذاری کرده که با توجه به مفاد فعالیت این شرکت کمی قابل تامل است.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: