سه‌شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 January 28
کد خبر: ۹۰۹۹
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۹
/وضعیت نامطلوب اپال کانی پارس
شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس از شرکتهای زیر مجموعه بانک پارسیان در چند وقت اخیر بسیار کم فروغ بوده است. بررسی صورتهای مالی این شرکت نشان می دهد در 6 ماهه منتهی به پایان تیر سال جاری موجودی نقد این شرکت 97 درصد کاهش پیدا کرده و از 1.052 میلیارد ریال در پایان دی ماه 1397 به 35 میلیارد و 769 میلیون ریال رسیده است.
به گزارش "پایگاه خبری تحلیلی خط بازار" شرکت اپال کانی پارس (سهامی خاص ) به عنوان هلدینگ معدنی شرکت سرمایه گذاری پارسیان ، در سال 1385 با هدف انجام فعالیت های تاثیر گذار در صنعت معدن کشور در زمینه صنایع معدنی و استخراج معادن تاسیس شد.
 
این در حالی است که شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس به عنوان یکی از شرکتهای زیر مجموعه بانک پارسیان در چند وقت اخیر بسیار کم فروغ بوده است. بررسی صورتهای مالی این شرکت نشان می دهد در 6 ماهه منتهی به پایان تیر سال جاری موجودی نقد این شرکت 97 درصد کاهش پیدا کرده و از 1.052 میلیارد ریال در پایان دی ماه 1397 به 35 میلیارد و 769 میلیون ریال رسیده است.
 
دارایی های جاری این شرکت نیز کاهش 64 درصدی را ثبت کرده است تا اوضاع برای یکی از شرکت های زیرمجموعه بانک پارسیان مساعد نباشد. همچنین سود انباشته اپال کانی پارس نیز 47 درصد کاهش در مدت 6 ماهه بعد از دی ماه 1397 داشته است. جمع حقوق صاحبان سهام این شرکت نیز 11 درصد افت پیدا کرده تا من حیث مجموع عملکرد این شرکت چندان مطلوب نباشد.
 
شاید برای بانک پارسیان بهتر باشد با وضعیتی که در برخی از 36 شرکت تابعه خود می بیند، قدری در حجم بنگاه داری شرکت های زیرمجموعه خود تجدیدنظر کند و سرمایه های بانک را بیش از پیش معطوف به بانکداری نماید. کاهش قابل ملاحظه تأثیرگذارترین متغیرهای صورتهای مالی اصلا نشانه خوبی نیست و حتما مدیران بانک پارسیان به آن اشراف دارند.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: