سه‌شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 January 28
کد خبر: ۹۱۰۱
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
وزیر اقتصاد شفاف سازی کند
طبق اعلام بانک مرکزی، بانک ملی ایران برای واردات کالا و خدمات ارز دولتی و نیمایی دریافت کرده است.
به گزارش خط بازار، شفافیت اقتصادی مهمترین رکن فعالیت های پولی و مالی باید باشد زیرا در غیر اینصورت مردم نسبت به نظام اقتصادی کشور بی اعتماد خواهند شد. این موضوع باید در نهادهای قدیمی تر و کهنه کار بیش از سایر سازمانها دیده شود زیرا نوع فعالیت آنها می تواند نصب العین سایر مؤسسات و نهادها قرار گیرد.
 
بانک ملی ایران که ریاست مجمع آن در اختیار وزارت اقتصاد و دارائی است همچنان از انتشار صورتهای مالی خودداری می کند و طبق روال باید وزارت اقتصاد که فرهاد دژپسند ریاست آن را بر عهده دارد نسبت به انتشار صورتهای مالی این بانک اقدام کند. عدم اقدام وزارت اقتصاد تا کنون شائبه های زیادی را به وجود آورده و جهت تنویر افکار عمومی بایستی اینکار انجام شود زیرا طبق فرمایش رهبری جز در موارد امنیتی هیچ چیز نباید از مردم مخفی بماند.
 
طبق آنچه که بانک مرکزی اعلام می کند، بانک ملی ایران بیش از 268 هزار ارز دولتی یورو، 1644 ارز نیمایی یورو و 1 میلیون و 545 هزار ارز نیمایی یوآن گرفته است. اولین سؤال این است که یک بانک دولتی ملی به منظور کدام کالا و خدمات ارز دولتی دریافت کرده است؟ و دوم اینکه تا چه زمانی باید منتظر بود تا دومین بانک قدیمی کشور صورتهای مالی خود را منتشر کند؟

خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: