بن کارت‌های ممتاز «سلام» ویژه دانش آموزان در نمایشگاه کتاب
به گزارش روابط عمومی مجموعه مدارس سلام، سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، امسال با «شعار خواندن توانستن است» با حضور تعداد کثیری از ناشران ایرانی و 23 کشور خارجی و حضور ویژه‌ کشور چین در مصلی تهران در حال برگزاری است.
 
براساس میانگین هر ساله، 80 هزار دانش‌آموز در قالب اردوهای مدرسه‌ای از این نمایشگاه بازدید دارند و در حاشیه‌ آن، 1500 کتابخانه مدرسه‌ای با کتاب‌های مناسب تجهیز می‌شود. این در حالی است که این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز میزبان ویژه‌ای از فضای تعلیم و تربیت و مدرسه را به همراه دارد که یک مجموعه‌ آموزشی و فرهنگی است. مجموعه مدارس سلام، حامی اطلاع‌رسانی این دوره از نمایشگاه، علاوه بر فعالیت‌های مرسوم اسپانسرینگ، با هدف حمایت از دانش‌آموزان و ایجاد عدالت آموزشی، بن کتاب ممتاز را برای همه‌ دانش‌آموزان در نظر گرفته است که هر دانش‌آموز با ثبت‌نام در سایت مربوطه می‌تواند برای دریافت آن اقدام کند.
 
حمید چاپی، دبیر اجرایی مجموعه مدارس سلام در نمایشگاه، ضمن اشاره به این موضوع با یاد و خاطره استاد شهید مطهری و قدردانی از زحمات تمام فرهنگیان که برای ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی تلاش می‌کنند، گفت: «نقش موثر مجموعه مدارس سلام در راستای تعالی فرهنگ کتابخوانی در این نمایشگاه، بسیار حائز اهمیت است و این مجموعه در راستای ایفای هر چه کامل‌تر مسئولیت‌های اجتماعی خود، ضمن بر عهده گرفتن نقش حامی مالی نمایشگاه، گام را فراتر نهاده و به سمت حمایت مادی و معنوی از مخاطبان نمایشگاه نیز رفته است».   
 
او ادامه داد: «جلسات متعددی در این خصوص، با ناشران و اهل فن برگزار شد و با توجه به دغدغه‌های مدیرعامل مجموعه مدارس سلام، برای حمایت هرچه بیشتر از قشر دانش‌آموز و بالا بردن قدرت خرید محصولات فرهنگی، در این ایام که فشارهای اقتصادی به واسطهی تحریم‌ها به وجود آمده، تصمیم مدیریت مجموعه بر این شد که حضور جدی‌تری داشته باشیم. برای مجموعه‌ ما مهم است که شعار خواندن توانستن است را در عمل برای دانش‌آموزان و در درجه‌ بعدی برای عموم مردم، نهادینه کنیم و بتوانیم گامی در راستای تحقق اهداف فرهنگی و آموزشی برداریم.»
 
 لینک دریافت بن را https://www.salamsch.com/book/ را اعلام کرد.